Results

Filter by team

Sunday 30 November 2014

Under 11 Division 3

10:00
Colton Juniors
1 - 2 Full time
Stanningley Albion
10:00
Hunslet Juniors
0 - 6 Full time
Sherburn White Rose

Under 12 Division 1

10:30
Stanningley Albion Red
4 - 0 Full time
Hunslet Club Juniors FC

Under 12 Division 2

10:00
Colton Juniors Knights
2 - 0 Full time
Glen Juniors

Under 12 Division 4

10:30
Amaranth Juniors
6 - 1 Full time
Wakefield Jets
10:30
Carlton & Rothwell Giants
P - P
Hunslet Club Greens
10:30
Castleford White Rose
1 - 1 Full time
Tingley Athletic
10:30
Chapeltown FYDC
vs
Horsforth Galaxy Meteors
10:30
Rothwell Town Blues
vs
Wortley FC Colts
10:30
Wortley FC Colts
vs
Rothwell Town Blues

Under 13 Division 3

10:30
Alwoodley Juniors FC
7 - 3 Full time
Wortley FC Juniors
10:00
Amaranth Juniors FC
1 - 0 Full time
Tingley Athletic JFC (Tornados)
10:00
Guiseley Green
9 - 6 Full time
Horsforth St Margarets (Stallions)

Under 13 Division 4

10:00
Churwell Lions Yellow
2 - 6 Full time
Tingley Athletic JFC (Titans)
10:00
Hunslet Juniors (Greens)
5 - 2 Full time
Stanningley Albion (Black)

Under 14 Division 2

10:00
CTA Select Academy Orange
vs
Tingley Athletic Juniors FC
10:00
Churwell Lions JFC
2 - 2 Full time
Stanningley Albion Red
10:00
Colton Juniors FC
3 - 2 Full time
Garforth Rangers Juniors
10:00
Yorkshire Amateur Juniors FC
8 - 1 Full time
Gildersome Spurs

Under 14 Division 3

TBC
Amaranth Juniors FC
2 - 1 Full time
Wrenthorpe Rangers JFC (Wasps)
TBC
Stanningley Albion Black
7 - 3 Full time
Kippax Athletic
TBC
Wrenthorpe Rangers JFC (Hornets)
2 - 1 Full time
Kirkstall Crusaders JFC

Under 15 Division 1

10:00
Churwell Lions
2 - 2 Full time
Rothwell Town Juniors FC
10:00
Yorkshire Amateur Juniors FC
3 - 2 Full time
Horsforth St Margarets JFC

Under 16 Division 2

TBC
Amaranth Juniors
1 - 3 Full time
Glasshoughton Welfare Juniors
TBC
Churwell Lions Junior FC
2 - 2 Full time
Colton Juniors
TBC
Glen Juniors
7 - 0 Full time
Amaranth Juniors Colts
TBC
Wortley FC Juniors
3 - 2 Full time
Collingham JFC (Eagles)

Under 16 Division 3

10:00
Tingley Athletic Juniors
1 - 1 Full time
Sherburn White Rose

Under 17 Division 1A & 1B

10:00
Ilkley Town FC
1 - 2 Full time
Wortley Juniors Fc

Sunday 23 November 2014

Under 11 Division 3

10:00
Sherburn White Rose
5 - 0 Full time
Hunslet Juniors
10:00
Stanningley Albion
5 - 3 Full time
Colton Juniors
10:00
Tingley Athletic Juniors
0 - 4 Full time
Churwell Lions
10:00
Whinmoor Juniors
2 - 5 Full time
Glasshoughton Wefare Juniors

Under 12 Division 1

10:30
Guiseley Juniors Yellow
2 - 0 Full time
Stanningley Albion Red
10:30
Horsforth St Margarets Colts
W - L
Rothwell Town Red
10:30
Sherburn White Rose Juniors FC
1 - 3 Full time
Pontefract Collieries

Under 12 Division 2

10:00
Altofts Juniors
5 - 1 Full time
Churwell Lions Juniors FC
10:00
Colton Juniors Knights
3 - 1 Full time
Wortley FC Juniors
10:00
Farsley Celtic Juniors FC
1 - 3 Full time
FC Catalan Soccer
10:00
Horsforth St Margarets Mustangs
2 - 1 Full time
Glen Juniors

Under 12 Division 4

10:30
Amaranth Juniors
10 - 5 Full time
Tingley Athletic
10:30
Horsforth Galaxy Meteors
vs
Castleford White Rose
10:30
Rothwell Town Blues
P - P
Hunslet Club Greens
10:30
Wakefield Jets
6 - 3 Full time
Carlton & Rothwell Giants
10:30
Wortley FC Colts
2 - 2 Full time
Chapeltown FYDC

Under 13 Division 3

10:00
Horsforth St Margarets (Stallions)
2 - 6 Full time
Guiseley Green
10:30
Leeds City Juniors FC
8 - 1 Full time
Gipton Juniors
10:00
Tingley Athletic JFC (Tornados)
1 - 4 Full time
Amaranth Juniors FC
10:00
Wortley FC Juniors
3 - 2 Full time
Alwoodley Juniors FC

Under 13 Division 4

10:00
Stanningley Albion (Black)
1 - 5 Full time
Hunslet Juniors (Greens)
10:00
Tingley Athletic JFC (Titans)
3 - 2 Full time
Churwell Lions Yellow

Under 14 Division 2

10:00
Glen Juniors (Whites)
0 - 5 Full time
CTA Select Academy Orange

Under 15 Division 1

10:00
Chapeltown FYDC
0 - 2 Full time
Rothwell Town Juniors FC
10:00
Churwell Lions
4 - 2 Full time
Yorkshire Amateur Juniors FC
10:00
Farsley Celtic Juniors
1 - 4 Full time
Glen Juniors Blue

Under 16 Division 2

TBC
Collingham JFC (Eagles)
2 - 2 Full time
Churwell Lions Junior FC
TBC
Colton Juniors
12 - 2 Full time
Amaranth Juniors Colts
TBC
Hunslet Club Greens
0 - 9 Full time
Wortley FC Juniors

Under 16 Division 3

12:15
Leeds City Juniors Colts
2 - 0 Full time
Kippax Athletic Juniors
10:00
Shadwell United JFC (Athletic)
2 - 3 Full time
Tingley Athletic Juniors

Under 17 Division 1A & 1B

10:00
COLTON JUNIORS JFC
3 - 3 Full time
Howden Clough JFC
10:00
FARSLEY CELTIC JUNIORS FC
1 - 5 Full time
HARROGATE TOWN JFC
14:00
North East Leeds JFC
2 - 5 Full time
Amaranth Juniors Colts
10:00
ROTHWELL JUNIORS FC
13 - 1 Full time
Garforth Villa ( Whites )
10:00
Wortley Juniors Fc
1 - 7 Full time
NOSTELL MINERS FC

Sunday 16 November 2014

Under 11 Division 3

10:00
Colton Juniors
0 - 2 Full time
Sherburn White Rose
10:00
Glasshoughton Wefare Juniors
2 - 4 Full time
Tingley Athletic Juniors
10:00
Hunslet Juniors
1 - 2 Full time
Rothwell Juniors

Under 12 Division 1

10:30
Guiseley Juniors Yellow
1 - 0 Full time
Rothwell Town Red
10:30
North East Leeds JFC
5 - 0 Full time
Shadwell United FC
10:30
Stanningley Albion Red
2 - 2 Full time
Horsforth St Margarets Colts

Under 12 Division 2

10:00
Farsley Celtic Juniors FC
3 - 0 Full time
Churwell Lions Juniors FC

Under 12 Division 4

10:30
Castleford White Rose
vs
Rothwell Town Blues
10:30
Chapeltown FYDC
0 - 4 Full time
Hunslet Club Greens
10:30
Horsforth Galaxy Meteors
1 - 2 Full time
Carlton & Rothwell Giants

Under 13 Division 4

10:00
Beeston Juniors FC
5 - 0 Full time
Hunslet Juniors (Greens)

Under 14 Division 2

10:00
Churwell Lions JFC
1 - 1 Full time
Yorkshire Amateur Juniors FC
10:00
Stanningley Albion Red
2 - 3 Full time
CTA Select Academy Orange
10:00
Tingley Athletic Juniors FC
4 - 1 Full time
Colton Juniors FC

Under 14 Division 3

10:00
Stanningley Albion Black
vs
Kirkstall Crusaders JFC
TBC
Stanningley Albion Black
4 - 1 Full time
Leeds City Juniors Colts FC
10:00
Wrenthorpe Rangers JFC (Hornets)
vs
Kippax Athletic
10:00
Wrenthorpe Rangers JFC (Wasps)
vs
Horsforth St Margarets JFC (Broncos)

Under 15 Division 1

10:00
CTA Select Academy
9 - 1 Full time
Yorkshire Amateur Juniors FC
10:00
Garforth Rangers White
8 - 3 Full time
Horsforth St Margarets JFC

Under 16 Division 2

TBC
Rothwell Juniors FC (Reds)
7 - 0 Full time
Hunslet Club Greens

Under 16 Division 3

09:30
Tingley Tigers
7 - 3 Full time
Tingley Athletic Juniors

Under 17 Division 1A & 1B

10:00
HARROGATE TOWN JFC
8 - 1 Full time
Garforth Villa ( Whites )
14:00
Howden Clough JFC
1 - 3 Full time
CARLTON ATHLETIC JUNIORS FC
14:00
LS27 FC
0 - 7 Full time
Amaranth Juniors Colts

Sunday 9 November 2014

Under 11 Division 3

10:00
Bardsey Juniors
P - P
Tingley Athletic Juniors
10:00
Churwell Lions
3 - 3 Full time
Sherburn White Rose
10:00
Rothwell Juniors
1 - 10 Full time
Colton Juniors
10:00
Stanningley Albion
6 - 5 Full time
Glasshoughton Wefare Juniors

Under 12 Division 1

10:30
Hunslet Club Juniors FC
0 - 0 Full time
Horsforth St Margarets Colts
10:30
North East Leeds JFC
1 - 2 Full time
Colton Juniors Crusaders
10:30
Pontefract Collieries
4 - 0 Full time
Guiseley Juniors Yellow
10:30
Shadwell United FC
1 - 12 Full time
Stanningley Albion Red
10:30
Sherburn White Rose Juniors FC
3 - 1 Full time
Rothwell Town Red

Under 12 Division 2

10:00
FC Catalan Soccer
6 - 0 Full time
Churwell Lions Juniors FC
10:00
Farsley Celtic Juniors FC
3 - 4 Full time
Colton Juniors Knights
10:00
Glen Juniors
1 - 1 Full time
Leeds City Juniors FC
10:00
Horsforth St Margarets Mustangs
8 - 0 Full time
Wortley FC Juniors

Under 12 Division 4

10:30
Amaranth Juniors
3 - 0 Full time
Rothwell Town Blues
12:15
Chapeltown FYDC
0 - 3 Full time
Castleford White Rose
10:30
Horsforth Galaxy Meteors
1 - 4 Full time
Wakefield Jets
10:30
Tingley Athletic
1 - 6 Full time
Hunslet Club Greens
10:30
Wortley FC Colts
6 - 1 Full time
Carlton & Rothwell Giants

Under 13 Division 3

10:00
Alwoodley Juniors FC
3 - 2 Full time
Tingley Athletic JFC (Tornados)
10:00
Amaranth Juniors FC
1 - 1 Full time
Leeds City Juniors FC
10:00
Churwell Lions JFC Black
8 - 2 Full time
Kirkstall Crusaders
10:00
Gipton Juniors
4 - 6 Full time
Horsforth St Margarets (Stallions)

Under 13 Division 4

10:00
Churwell Lions Yellow
0 - 7 Full time
Stanningley Albion (Black)

Under 14 Division 2

10:00
Colton Juniors FC
1 - 1 Full time
Gildersome Spurs
10:00
Garforth Rangers Juniors
2 - 1 Full time
Tingley Athletic Juniors FC
10:00
Stanningley Albion Red
1 - 4 Full time
Shadwell United FC
10:00
Yorkshire Amateur Juniors FC
5 - 0 Full time
Churwell Lions JFC

Under 14 Division 3

10:00
Horsforth St Margarets JFC (Broncos)
vs
Wrenthorpe Rangers JFC (Hornets)
10:00
Kippax Athletic
vs
Stanningley Albion Black
10:00
Kirkstall Crusaders JFC
5 - 3 Full time
Leeds City Juniors Colts FC
TBC
Wrenthorpe Rangers JFC (Wasps)
0 - 1 Full time
Amaranth Juniors FC

Under 15 Division 1

10:00
CTA Select Academy
3 - 3 Full time
Garforth Rangers White
10:00
Horsforth St Margarets JFC
1 - 3 Full time
Churwell Lions
10:00
Ossett Town Juniors FC
4 - 6 Full time
Chapeltown FYDC
10:00
Rothwell Town Juniors FC
7 - 1 Full time
Yorkshire Amateur Juniors FC

Under 16 Division 2

10:00
Amaranth Juniors
6 - 2 Full time
Hunslet Club Greens
10:00
Churwell Lions Junior FC
6 - 1 Full time
Amaranth Juniors Colts
10:00
Rothwell Juniors FC (Reds)
2 - 1 Full time
Glasshoughton Welfare Juniors
10:00
Wortley FC Juniors
4 - 2 Full time
Colton Juniors

Under 16 Division 3

10:00
Sherburn White Rose
2 - 1 Full time
Shadwell United JFC (Athletic)
10:00
Tingley Tigers
3 - 8 Full time
Kippax Athletic Juniors

Under 17 Division 1A & 1B

14:00
Amaranth Juniors Colts
4 - 5 Full time
Howden Clough JFC
10:00
CARLTON ATHLETIC JUNIORS FC
2 - 4 Full time
GLASSHOUGHTON WELFARE JUNIORS FC
10:00
FARSLEY CELTIC JUNIORS FC
1 - 1 Full time
NOSTELL MINERS FC
10:00
Garforth Villa ( Whites )
0 - 0 Full time
North East Leeds JFC
10:00
HARROGATE TOWN JFC
1 - 3 Full time
COLTON JUNIORS JFC
10:00
ROTHWELL JUNIORS FC
6 - 1 Full time
Ilkley Town FC
10:00
Wortley Juniors Fc
2 - 3 Full time
Garforth Villa ( Blues )

Sunday 2 November 2014

Under 11 Division 3

10:00
Bardsey Juniors
6 - 2 Full time
Stanningley Albion
10:00
Churwell Lions
10 - 1 Full time
Rothwell Juniors
10:00
Glasshoughton Wefare Juniors
0 - 7 Full time
Sherburn White Rose
10:00
Tingley Athletic Juniors
2 - 0 Full time
Whinmoor Juniors

Under 12 Division 1

10:00
Guiseley Juniors Yellow
1 - 3 Full time
North East Leeds JFC
10:30
Rothwell Town Red
3 - 0 Full time
Shadwell United FC

Under 12 Division 4

10:30
Carlton & Rothwell Giants
vs
Rothwell Town Blues
10:30
Hunslet Club Greens
5 - 0 Full time
Castleford White Rose
10:30
Wakefield Jets
3 - 2 Full time
Wortley FC Colts

Under 13 Division 3

10:00
Guiseley Green
5 - 6 Full time
Gipton Juniors
10:00
Kirkstall Crusaders
4 - 5 Full time
Amaranth Juniors FC
10:30
Leeds City Juniors FC
4 - 3 Full time
Alwoodley Juniors FC
10:00
Tingley Athletic JFC (Tornados)
4 - 1 Full time
Wortley FC Juniors

Under 13 Division 4

10:00
Rothwell Town Juniors (Red)
0 - 4 Full time
Churwell Lions Yellow
10:00
Tingley Athletic JFC (Titans)
1 - 2 Full time
Beeston Juniors FC
10:00
Whitkirk Wanderers Juniors (Blue)
0 - 3 Full time
Chapeltown FYDC

Under 14 Division 2

10:00
Glen Juniors (Whites)
5 - 1 Full time
Colton Juniors FC
10:00
Tingley Athletic Juniors FC
5 - 6 Full time
Gildersome Spurs

Under 14 Division 3

10:00
Horsforth St Margarets JFC (Broncos)
vs
Kippax Athletic
10:00
Leeds City Juniors Colts FC
vs
Kirkstall Crusaders JFC
10:00
Wrenthorpe Rangers JFC (Hornets)
0 - 1 Full time
Amaranth Juniors FC

Under 15 Division 1

10:00
Chapeltown FYDC
3 - 5 Full time
Horsforth St Margarets JFC
10:00
Farsley Celtic Juniors
6 - 1 Full time
Ossett Town Juniors FC
10:00
Rothwell Town Juniors FC
1 - 5 Full time
Churwell Lions

Under 15 Division 3

10:00
Middleton Park
vs
Glen Juniors (White)
10:00
Pontefract St Joseph\'s
vs
Garforth Rangers Juniors Blue
10:00
Pudsey Juniors
vs
Beeston Juniors
10:00
Rothwell Juniors
vs
Amaranth Juniors
10:00
Stanningley Albion Black
vs
Yorkshire Amateurs Colts

Under 16 Division 2

10:00
Hunslet Club Greens
2 - 3 Full time
Glen Juniors
10:00
Rothwell Juniors FC (Reds)
7 - 3 Full time
Amaranth Juniors

Under 16 Division 3

10:00
Middleton Park JFC
1 - 5 Full time
Horsforth St Margarets JFC (Twisters)
10:00
Shadwell United JFC (Athletic)
1 - 6 Full time
Kippax Athletic Juniors

Under 17 Division 1A & 1B

14:00
COLTON JUNIORS JFC
W - L
GLASSHOUGHTON WELFARE JUNIORS FC
10:00
Garforth Villa ( Blues )
1 - 6 Full time
FARSLEY CELTIC JUNIORS FC
11:00
HARROGATE TOWN JFC
4 - 1 Full time
Amaranth Juniors Colts
14:00
Howden Clough JFC
1 - 4 Full time
ROTHWELL JUNIORS FC
10:00
Ilkley Town FC
6 - 1 Full time
Garforth Villa ( Whites )
10:00
LS27 FC
3 - 2 Full time
CARLTON ATHLETIC JUNIORS FC
10:00
North East Leeds JFC
2 - 1 Full time
Wortley Juniors Fc

Latest news

Under 8’s GJFL Cup Competition
Club Under 8’s GJFL Cup Competition

Under 8’s GJFL Cup Competition Sunday 17th September first game kicks off at 10:00 am

Farsley Celtic JFC Coaching Opportunity
Club Farsley Celtic JFC Coaching Opportunity

Coaches required by Farsley Celtic JFC

Manager Wanted
General Manager Wanted

Manager Wanted

Garforth Junior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe