Results

Filter by team

Sunday 26 October 2014

Under 11 Division 3

10:00
Hunslet Juniors
1 - 9 Full time
Colton Juniors
10:00
Rothwell Juniors
5 - 1 Full time
Glasshoughton Wefare Juniors
10:00
Whinmoor Juniors
9 - 1 Full time
Stanningley Albion

Under 12 Division 1

10:30
Stanningley Albion Red
2 - 1 Full time
Guiseley Juniors Yellow

Under 12 Division 4

10:30
Castleford White Rose
2 - 1 Full time
Carlton & Rothwell Giants
10:30
Tingley Athletic
0 - 3 Full time
Horsforth Galaxy Meteors

Under 13 Division 3

10:00
Amaranth Juniors FC
0 - 7 Full time
Horsforth St Margarets (Stallions)
10:00
Kirkstall Crusaders
4 - 11 Full time
Alwoodley Juniors FC
10:00
Wortley FC Juniors
4 - 3 Full time
Gipton Juniors

Under 13 Division 4

10:00
Beeston Juniors FC
6 - 1 Full time
Stanningley Albion (Black)
10:00
Chapeltown FYDC
11 - 0 Full time
Rothwell Town Juniors (Red)
10:00
Whitkirk Wanderers Juniors (Blue)
2 - 4 Full time
Tingley Athletic JFC (Titans)

Under 14 Division 2

10:00
Shadwell United FC
3 - 2 Full time
Gildersome Spurs

Under 15 Division 1

11:00
Chapeltown FYDC
2 - 4 Full time
Garforth Rangers White
10:30
Churwell Lions
5 - 0 Full time
Farsley Celtic Juniors
10:00
Horsforth St Margarets JFC
1 - 9 Full time
Glen Juniors Blue
12:30
Rothwell Town Juniors FC
4 - 0 Full time
Ossett Town Juniors FC

Under 15 Division 3

10:00
Amaranth Juniors
5 - 4 Full time
Pudsey Juniors
10:00
Beeston Juniors
vs
Pontefract St Joseph\'s
10:00
Garforth Rangers Juniors Blue
vs
Middleton Park
10:00
Tingley Athletic Juniors
vs
Stanningley Albion Black
10:00
Yorkshire Amateurs Colts
vs
Rothwell Juniors

Under 16 Division 2

10:00
Collingham JFC (Eagles)
2 - 1 Full time
Amaranth Juniors
10:00
Glen Juniors
0 - 4 Full time
Wortley FC Juniors
10:00
Hunslet Club Greens
1 - 2 Full time
Amaranth Juniors Colts

Under 16 Division 3

10:00
Kippax Athletic Juniors
0 - 1 Full time
Horsforth St Margarets JFC (Twisters)
14:00
Pontefract Sports & Social
W - L
Tingley Athletic Juniors
14:00
Seacroft Community Colts
4 - 2 Full time
Sherburn White Rose

Under 17 Division 1A & 1B

10:00
Amaranth Juniors Colts
3 - 1 Full time
GLASSHOUGHTON WELFARE JUNIORS FC
10:00
Garforth Villa ( Whites )
0 - 5 Full time
Howden Clough JFC
11:00
HARROGATE TOWN JFC
0 - 4 Full time
ROTHWELL JUNIORS FC
10:00
North East Leeds JFC
2 - 3 Full time
Ilkley Town FC

Sunday 19 October 2014

Under 11 Division 3

10:00
Bardsey Juniors
4 - 0 Full time
Rothwell Juniors
10:00
Churwell Lions
9 - 1 Full time
Hunslet Juniors

Under 12 Division 1

10:30
Pontefract Collieries
3 - 1 Full time
Rothwell Town Red
10:30
Shadwell United FC
0 - 8 Full time
Sherburn White Rose Juniors FC

Under 12 Division 2

10:00
Altofts Juniors
3 - 1 Full time
FC Catalan Soccer

Under 12 Division 4

10:30
Horsforth Galaxy Meteors
2 - 1 Full time
Rothwell Town Blues
10:30
Tingley Athletic
5 - 2 Full time
Wakefield Jets

Under 14 Division 2

10:00
Churwell Lions JFC
W - L
Tingley Athletic Juniors FC
10:00
Garforth Rangers Juniors
0 - 8 Full time
CTA Select Academy Orange
10:00
Glen Juniors (Whites)
3 - 2 Full time
Gildersome Spurs

Under 14 Division 3

10:00
Kippax Athletic
0 - 8 Full time
Amaranth Juniors FC
10:00
Kirkstall Crusaders JFC
vs
Wrenthorpe Rangers JFC (Wasps)
10:00
Leeds City Juniors Colts FC
2 - 2 Full time
Horsforth St Margarets JFC (Broncos)
10:00
Stanningley Albion Black
vs
Wrenthorpe Rangers JFC (Wasps)

Under 15 Division 1

10:30
Churwell Lions
1 - 3 Full time
Ossett Town Juniors FC
11:30
Glen Juniors Blue
0 - 0 Full time
Garforth Rangers White
10:00
Horsforth St Margarets JFC
1 - 4 Full time
Yorkshire Amateur Juniors FC

Under 15 Division 3

10:00
Garforth Rangers Juniors Blue
vs
Yorkshire Amateurs Colts
10:00
Pontefract St Joseph\'s
5 - 2 Full time
Amaranth Juniors
10:00
Pudsey Juniors
vs
Glen Juniors (White)
10:00
Rothwell Juniors
vs
Tingley Athletic Juniors

Under 16 Division 2

10:00
Glasshoughton Welfare Juniors
3 - 1 Full time
Hunslet Club Greens
10:00
Glen Juniors
0 - 3 Full time
Churwell Lions Junior FC

Under 16 Division 3

10:00
Horsforth St Margarets JFC (Twisters)
4 - 1 Full time
Pontefract Sports & Social
10:00
Shadwell United JFC (Athletic)
3 - 1 Full time
Tingley Tigers
14:00
Tingley Athletic Juniors
2 - 8 Full time
Leeds City Juniors Colts

Under 17 Division 1A & 1B

10:00
Howden Clough JFC
3 - 2 Full time
LS27 FC
10:00
NOSTELL MINERS FC
0 - 1 Full time
HARROGATE TOWN JFC

Sunday 12 October 2014

Under 11 Division 3

10:00
Colton Juniors
2 - 3 Full time
Churwell Lions
10:00
Hunslet Juniors
7 - 0 Full time
Glasshoughton Wefare Juniors
10:00
Whinmoor Juniors
7 - 2 Full time
Tingley Athletic Juniors

Under 12 Division 1

10:30
Horsforth St Margarets Colts
4 - 2 Full time
Colton Juniors Crusaders
10:30
Hunslet Club Juniors FC
2 - 2 Full time
Guiseley Juniors Yellow
10:30
North East Leeds JFC
1 - 3 Full time
Sherburn White Rose Juniors FC
10:30
Stanningley Albion Red
2 - 3 Full time
Rothwell Town Red

Under 12 Division 2

10:00
FC Catalan Soccer
3 - 1 Full time
Leeds City Juniors FC
10:00
Farsley Celtic Juniors FC
1 - 5 Full time
Altofts Juniors
10:00
Glen Juniors
3 - 1 Full time
Wortley FC Juniors

Under 12 Division 4

10:30
Castleford White Rose
2 - 2 Full time
Amaranth Juniors
10:30
Chapeltown FYDC
4 - 2 Full time
Carlton & Rothwell Giants
10:30
Horsforth Galaxy Meteors
2 - 4 Full time
Hunslet Club Greens
10:30
Rothwell Town Blues
6 - 3 Full time
Wakefield Jets
10:30
Wortley FC Colts
4 - 5 Full time
Tingley Athletic

Under 13 Division 3

10:00
Gipton Juniors
2 - 8 Full time
Churwell Lions JFC Black
10:00
Guiseley Green
9 - 1 Full time
Amaranth Juniors FC
10:00
Horsforth St Margarets (Stallions)
1 - 2 Full time
Alwoodley Juniors FC
10:00
Leeds City Juniors FC
1 - 4 Full time
Wortley FC Juniors

Under 13 Division 4

12:00
Hunslet Juniors (Greens)
4 - 3 Full time
Churwell Lions Yellow
10:30
Rothwell Town Juniors (Red)
0 - 7 Full time
Beeston Juniors FC
14:00
Stanningley Albion (Black)
1 - 5 Full time
Whitkirk Wanderers Juniors (Blue)

Under 14 Division 2

10:00
CTA Select Academy Orange
8 - 1 Full time
Gildersome Spurs
10:00
Churwell Lions JFC
6 - 1 Full time
Garforth Rangers Juniors
10:00
Yorkshire Amateur Juniors FC
1 - 1 Full time
Shadwell United FC

Under 14 Division 3

10:00
Amaranth Juniors FC
2 - 3 Full time
Kirkstall Crusaders JFC
10:00
Horsforth St Margarets JFC (Broncos)
vs
Wrenthorpe Rangers JFC (Wasps)
10:00
Kippax Athletic
0 - 5 Full time
Leeds City Juniors Colts FC
TBC
Wrenthorpe Rangers JFC (Hornets)
0 - 4 Full time
Stanningley Albion Black
10:00
Wrenthorpe Rangers JFC (Wasps)
vs
Stanningley Albion Black

Under 15 Division 1

10:00
Farsley Celtic Juniors
10 - 2 Full time
Yorkshire Amateur Juniors FC

Under 15 Division 3

10:00
Stanningley Albion Black
18 - 1 Full time
Beeston Juniors

Under 16 Division 2

10:00
Amaranth Juniors
1 - 0 Full time
Churwell Lions Junior FC
10:00
Glen Juniors
0 - 2 Full time
Glasshoughton Welfare Juniors
10:00
Rothwell Juniors FC (Reds)
1 - 2 Full time
Colton Juniors
10:00
Wortley FC Juniors
4 - 0 Full time
Amaranth Juniors Colts

Under 16 Division 3

10:00
Shadwell United JFC (Athletic)
5 - 1 Full time
Seacroft Community Colts
10:00
Sherburn White Rose
3 - 0 Full time
Pontefract Sports & Social
10:00
Tingley Athletic Juniors
1 - 1 Full time
Middleton Park JFC
10:00
Tingley Tigers
0 - 2 Full time
Horsforth St Margarets JFC (Twisters)

Under 17 Division 1A & 1B

10:00
FARSLEY CELTIC JUNIORS FC
2 - 4 Full time
COLTON JUNIORS JFC
10:00
Howden Clough JFC
3 - 0 Full time
North East Leeds JFC
10:00
ROTHWELL JUNIORS FC
3 - 0 Full time
HARROGATE TOWN JFC

Saturday 11 October 2014

Under 14 Division 3

TBC
Horsforth St Margarets JFC (Broncos)
0 - 6 Full time
Wrenthorpe Rangers JFC (Wasps)

Sunday 5 October 2014

Under 9 Friendly League B - One Team

10:00
Amaranth Juniors
vs
Kirkstall Crusaders
10:00
Bramley Phoenix
vs
Hunslet Club Green
10:00
Wakefield Jets
vs
Horsforth Galaxy FC

Under 10 Friendly League C - Two Team

TBC
Amaranth Juniors
vs
LS27 FC U10
TBC
Horsforth St Margarets JFC (Chargers)
vs
North East Leeds
TBC
Rothwell Juniors Blacks
vs
Kirkstall Crusaders
TBC
Whinmoor Juniors U10
vs
Kippax Athletic Juniors

Under 11 Division 3

10:00
Bardsey Juniors
4 - 4 Full time
Hunslet Juniors
10:00
Stanningley Albion
3 - 8 Full time
Sherburn White Rose
10:00
Tingley Athletic Juniors
5 - 2 Full time
Rothwell Juniors

Under 12 Division 1

10:30
Rothwell Town Red
5 - 0 Full time
North East Leeds JFC

Under 12 Division 2

10:00
Altofts Juniors
4 - 2 Full time
Wortley FC Juniors

Under 12 Division 4

10:30
Amaranth Juniors
5 - 2 Full time
Carlton & Rothwell Giants
10:30
Hunslet Club Greens
L - W
Rothwell Town Blues
TBC
Tingley Athletic
3 - 2 Full time
Castleford White Rose
10:30
Wakefield Jets
7 - 1 Full time
Horsforth Galaxy Meteors

Under 12 Division 5

10:30
Rothwell Town White
vs
Bramley Phoenix Rangers

Under 13 Division 3

10:00
Alwoodley Juniors FC
4 - 1 Full time
Guiseley Green
10:00
Amaranth Juniors FC
5 - 1 Full time
Gipton Juniors
10:00
Leeds City Juniors FC
4 - 2 Full time
Kirkstall Crusaders
10:00
Tingley Athletic JFC (Tornados)
5 - 2 Full time
Horsforth St Margarets (Stallions)
10:00
Wortley FC Juniors
3 - 1 Full time
Churwell Lions JFC Black

Under 13 Division 4

10:00
Hunslet Juniors (Greens)
2 - 4 Full time
Chapeltown FYDC
10:00
Tingley Athletic JFC (Titans)
5 - 0 Full time
Stanningley Albion (Black)
11:00
Whitkirk Wanderers Juniors (Blue)
5 - 3 Full time
Rothwell Town Juniors (Red)

Under 14 Division 3

10:00
Wrenthorpe Rangers JFC (Hornets)
5 - 0 Full time
Horsforth St Margarets JFC (Broncos)

Under 15 Division 1

10:00
Farsley Celtic Juniors
7 - 3 Full time
Horsforth St Margarets JFC
12:30
Rothwell Town Juniors FC
1 - 4 Full time
Glen Juniors Blue
12:00
Yorkshire Amateur Juniors FC
3 - 4 Full time
Ossett Town Juniors FC

Under 15 Division 3

10:00
Leeds City Juniors
vs
Beeston Juniors
TBC
Middleton Park
5 - 2 Full time
Yorkshire Amateurs Colts
10:00
Pontefract St Joseph\'s
vs
Tingley Athletic Juniors
10:00
Pudsey Juniors
3 - 7 Full time
Stanningley Albion Black
TBC
Rothwell Juniors
4 - 4 Full time
Garforth Rangers Juniors Blue

Under 16 Division 2

10:00
Amaranth Juniors
3 - 6 Full time
Colton Juniors
10:00
Collingham JFC (Eagles)
5 - 2 Full time
Hunslet Club Greens
10:00
Glasshoughton Welfare Juniors
5 - 1 Full time
Amaranth Juniors Colts

Under 17 Division 1A & 1B

14:00
Amaranth Juniors Colts
5 - 1 Full time
Garforth Villa ( Blues )
10:00
CARLTON ATHLETIC JUNIORS FC
1 - 4 Full time
HARROGATE TOWN JFC
10:00
Garforth Villa ( Whites )
2 - 1 Full time
GLASSHOUGHTON WELFARE JUNIORS FC
10:00
Ilkley Town FC
3 - 4 Full time
Howden Clough JFC
10:00
ROTHWELL JUNIORS FC
8 - 0 Full time
LS27 FC
10:00
Wortley Juniors Fc
0 - 2 Full time
COLTON JUNIORS JFC

Latest news

Under 8’s GJFL Cup Competition
Club Under 8’s GJFL Cup Competition

Under 8’s GJFL Cup Competition Sunday 17th September first game kicks off at 10:00 am

Farsley Celtic JFC Coaching Opportunity
Club Farsley Celtic JFC Coaching Opportunity

Coaches required by Farsley Celtic JFC

Manager Wanted
General Manager Wanted

Manager Wanted

Garforth Junior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe